Автор Тема: Проект правил УФЛ  (Прочитано 2141 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Комлев Сергей

Проект правил УФЛ
« : 01 Ноября 2015, 08:40:38 »
Пропонується для обговорення проект правил УФЛ. Не тільки критика, але і  конструктивні пропозиції,  будуть  доречні.Правила змагань
«Українська Форелева Ліга»

1. Організаційні питання:


1.1. Змагання «Українська Форелева Ліга» проводиться Міністерством молоді та спорту і Федерацією Риболовного Спорту України..
1.2. Безпосередню організацію і керівництво Змаганнями здійснює голова Української Форелевої Ліги та суддівська колегія.
1.3. Змагання зі спортивної ловлі форелі спінінгом з берега на штучні приманки за принципом «зловив-відпусти».
1.4. Змагання проводиться в два етапі, в кожному етапі два тури.
1.5. Организатор за 20 днів до змагань опобліковує положення про проведення наступного туру на офіційному сайті Федерації Риболовного Спорту України.
1.6. Змагання проводяться протягом трьох днів.
1.7. Фінансові витрати на організацію змагань ( закупка риби, виготовлення технічного інвертару та оплата суддів ) за рахунок доброчинного внеску учасників змагань.

2. Учасники змагань та порядок реєстрації:


2.1. До участі в змаганнях допускаються спортсмени ( члени Федерації Риболовного Спорту України) які пройшли реєстрацію.
2.2. Попередня заявка подається організатору змагань по електронній пошті. Список подавших заявки розміщюється на сайти Федерації Риболовного Спорту України.
2.3. При подачі заявки спортсмен оплачує 50% реєстраційного внеску.
2.4. Учасник, що подав попередню заявку і не прибув для участі у змаганнях, організаційний внесок не повертається.
2.5.. Подача заявки і реєстрація означає, що спортсмен ознайомився з справжніми
Правилами та Регламентом і зобов'язується їх дотримуватися.
2.6. Учасники зобов'язані знати і дотримуватися правил безпеки знаходження на водоймі.
2.7. Під час змагань учасникам заборонено вживання алкоголю.

3. ДІЇ при грозах

3.1. Гроза починається до початку старту.
Час старту відкладається. Якщо погодні умови дозволяють продовжувати змагання в рамках світового дня, то змагання можуть бути відновлені.
Якщо погодні умови не поліпшуються, або розпорядок дня не дозволяє продовжувати змагання, в цьому випадку результати туру анулюються.
3.2. Гроза починається під час туру змагань.
У цьому випадку проводиться негайне припинення лову риби (команду подають судді), вудлища при цьому розміщуються в горизонтальному положенні. Якщо дозволять погодні умови, тур може бути відновлений.
3.3. Якщо погодні умови не дозволяють продовжувати змагання і при цьому пройшло не менш ніж половина туру, тур буде зарахований.


4.Вимоги до снастів та приманок:


4.1 Спортсмен несе відповідальність за відповідність снастів та приманок справжнім
Правилам.
4.2 Ловля риби проводиться спінінгом.
4.2.2Довжина вудилищ обмежується в межах 9 футів (2,75 м).
4.3 Лов риби дозволений тільки на штучні приманки (обертові, коливні блешні, воблери,
м'які приманки), оснащені одинарними, подвійними і / або
потрійними гачками в кількості не більше трьох на одній приманки. Гачки повинні бути без будь-яких додаткових елементів («голі»). При цьому гачки в будь-якому оснащенні повинні бути тільки безбородочнимі. Застосування мушок, приманок оснащених натуральними і штучними волосяними, хутряними, пір'яними матеріалами заборонено. При використанні шарнірного оснащення («чебурашки») гачок повинен знаходитися безпосередньо у вушку грузила (без заводного кільця).
Будь які рознесені приманки і додаткові елементи на волосіні (важки, кембрики і т.д.)
заборонені.
4.4 Для вилучення риби з води обов'язково використання підсачека.
4.5 Для вилучення гачка приманки рекомендується використовувати релизер,
корнцанг(хірургічний затискач) або подібний інструмент.


5. Принципи зловив відпусти:


5.1 Турнір проводиться за принципом «піймав-відпусти». Принцип «піймав-відпусти» передбачає максимально дбайливе ставлення до спійманої риби. Тому спортсменам строго рекомендується звільняти рибу від гачка без зайвого травмування, бажано у воді.
5.2 Забороняється брати рибу голими руками. Якщо виникла необхідність зафіксувати
рибу для вилучення приманки, то спортсмен може взяти рибу рукою через сітку подсачека. При цьому він не повинен тримати рибу за зябра, а також здавлювати її з силою, яка може нанести рибі ушкодження.
5.3 Забороняється класти підсак з рибою на землю.
5.4 Забороняється відпускати рибу з пошкодженнями.
5.4.1 Якщо при виведенні або при звільненні від гачка риба отримала пошкодження, то спортсмен зобов'язаний сигналізувати про це лінійному судді
5.4.2 Суддя приймає рішення про вилучення риби (спортсмен в такому випадку передає рибу судді), і дає дозвіл на продовження лову.

                         6. Порядок и правила проведения змагань:

6.1.1 Основними принципами, яким неухильно повинні слідувати Учасники Турніру, є принципи «Чесної гри» (Fair Play). Учасники Турніру добровільно, керуючись виключно внутрішнім переконанням, приймають на себе зобов'язання щодо дотримання таких принципів:
ставлення до суперника з повагою (проявляючи свої найкращі якості, дозволяти проявити їх своєму супернику);
повагу до правил і рішень суддів (приймати всі рішення суддів і оскаржувати їх
коректно в установленому порядку);
самоконтроль (стримувати свої емоції, вміти адекватно сприймати будь-який результат поєдинку, приймати поразку гідно);

6.1.1 Спортсмени зобов'язані докласти максимум зусиль для збереження риби в живому вигляді.
6.2. Місце, акваторія, зона лову змагань обираеться  організаторами.
6.2.1. Місце для змагань не повинно нести ніякої загрози для життя і здоров'я спортсменів, глядачів і суддів.
6.2.2. Змагання проводиться на виділеній акваторії (зона лову).
6.2.3.  Зона лову розбивається на сектори, колькість якиих перевищює кількість учасників в два рази( довжина сектора повинна бути не менше 8 метрів).
6.2.4. Ділянка змагань повинна бути відділений від глядачів нейтральною смугою (Коридором для проходу тренерів та офіційних осіб) шириною не менше 2 м. Кордон нейтральної смуги позначається шнуром (стрічкою) або прапорцями.
6.2.5. У центрі зони встановлюється інформаційний стенд з таблицею та годинником, куди заносяться результати кожного старту. Поруч зі стендом виділяється місце для розміщення і зберігання запасного спорядження та особистих речей спортсменів.
6.3.Хронометраж і сигнали, що подаються під час кожного старту, подае головний суддя.
правила поведінки в секторах:
6.4. Під час змагання дозволяється використовувати тільки техніку лову спінінга. Під час проводки приманки вільна рука спортсмена повинна знаходитися на рукоятці котушки. Проводку приманки дозволяється здійснювати тільки за допомогою
вудилища і котушки при цьому забороняється здійснювати проводку приманки шляхом підтягування / відпускання або утримання жилки пальцями рук.
6.5. Заброс приманки здійснюється тільки в межах свого сектора. Риба, спіймана в сусідніх секторах, в залік не приймається. У випадку, якщо підсічена риба зайшла в сусідній сектор, спортсмен зобов'язаний прийняти її в підсак в своєму секторі. У випадку, якщо риба, підсічена в секторі одного спортсмена і зайшла під час виведення в сусідній сектор та перетнулася з снастю іншого спортсмена, вона до заліку не приймається, якщо суперник з сусіднього сектора подав протест.
6.6. Спортсменам заборонено приймати будь-яку допомогу з боку сторонніх осіб. Тренеру та координатору який має розпізнавальний знак, що видається організаторами, дозволяється перебувати в нейтральній смузі і давати спортсмену усні поради та рекомендації.
6.6.1 Спортсменам забороняється залишати зону і сектор змагань, підходити один до одного до закінчення періоду лову. По завершенню періоду спортсмени залишають
сектора розписуються в протоколах суддів за впійману рибу і направляються в центр зони.
6.6.2 Після сигналу «Вхід у зону» до сигналу «Фініш» спортсменам заборонено використання засобів радіо і телефонного зв'язку.
6.6.3 Судді, що знаходяться в секторах, залишають їх разом зі спортсменами. У разі затримки з поважної причини, спортсмен зобов'язаний про це повідомити найближчого до нього судді, який повинен залишатися зі спортсменом до усунення причин затримки. До місця визначення результатів спортсмени зобов'язані прибути не пізніше встановленого часу.
6.7 Порядок проведения змагань.
6.7.1. Тур
6.7.2. Тривалість стартів і їх кількість: по 45 хвилин - 4 старти.
6.7.3. Після кожного старту учасники збираються в центрі і зони і стартують згідно жеребкуванню Інформація про порядок стартів написана на таблиці в центрі зони і доступна всім учасникам.
6.7.4. За результатами кожного старту здійснюється нарахування балів спортсменам залежно від кількості впійманих риб. Одна риба – один бал.
6.7.5. По завершенню першого туру турніру в залежності від набранї кількості балів,
визначається місце яке зайняв спортсмен у першому турі. Чим більше кількість балів, тим
вище місце. У разі рівності балів, то вважається кількість залікових упіймань в турі і перевагу має спортсмен у кого кількість залікових упіймань більше. В
випадку рівності і цих показників, то спортсмени займають місце рівне
среднеарифметическому із суми місць спортсменів мають рівну кількість балів.
7. Жеребкування

7.1 Жеребкування проводиться після офіційного тренування, не пізніше чим за  одну годину до початку змагань. У разі відсутності спортсмена головний суддя проводить за нього жеребкування.
7.2 Жеребкування порядку стартів, визначається жеребом за допомогою підготовленої таблиці, що враховує кількість спортсменів. Таблиця складена таким чином, що спортсмени отримують таблицю з набором чисел які позначають черговість заходу в зону.
7.3. Таблиця жеребкування складається таким чином, що сумма стартів усіх учасників
однакова або найбільш приближена.
7.4 Жеребкування проводиться один раз на два тури.

8. ПОРЯДОК ЗАЛІКУ РИБИ

8.1 Приймати рибу дозволяється підсаком який знаходиться у воді. Захід у воду спортсменам заборонений( якщо не передбаченний організаторами).
Риба, заведена в підсак в повітрю, до заліку не приймається.
8.2 Риба в залік не приймається, якщо під час початку звучання сигналу «Фініш" не була заведена в підсак,
8.3. Риба приймається суддею до заліку, якщо хоча б один з гачків ноходиться в роті
риби. У випадку якщо гачок знаходиться в районі голови, а не в роті, риба не зараховуеться.
8.4. Лінійний суддя, фіксує упіймання, дає дозвіл на відпуск риби, спортсмен відпускає
рибу за допомогою подсачека. Випускати з руки рибу заборонено.
8.5 Риба, виловлена з порушенням пункту правил, що тягнуть санкцію
«Попередження» в залік не приймається,
8.6 Піймання не зараховується у разі порушення п.п. 4.2, 4.3 та 4.4.

9. ЖУРІ

9.1 Журі складаеться з 5 чоловік.
9.2 Журі формується наступним чином:

Головний суддя, керуючий спіннінговим береговим напрямком або голова
УФЛ  та трое учасників вибраних шляхом жеребкування.

9.3 Рішення журі є вирішальним
9.4. При дискваліфікації спортсмена йому присвоюється число балів, рівне кількості учасників + 1 після кожного туру. При дискваліфікації одного спортсмена, інші спортсмени, які займають місця, наступні за ним, зберігають свої початкові місця (наприклад: спортсмен Х, що зайняв 8-е місце, дискваліфікований, наступні за ним учасники зберігають свої місця і отримують 9-е місце, 10-е місце і т.д.)
9.5. Спортсмен, який отримав попередження, має його за собою протягом одного року. При новому порушенні правил, воно розглядається як повторне, і журі виносить своє рішення, вважаючи його як повторне і керуючись переліком санкцій.
9.6. Журі має право, як безпосередньо на місці змагань, так і після змагань, застосувати санкції до спортсменів в разі їх неналежної поведінки, за вчинки, непередбачені правилами змагань.
10 САНКЦІЇ ТА АПЕЛЯЦІЇ:

10.1 Вирішення виникаючих спірних ситуацій і застосування санкцій,
передбачених цими Правилами, входить до компетенції Журі.
10.2. Попередження (жовта картка) виноситься за наступні порушення Правил:
10.2.2. Сперечання з суддями.
10.2.3. Образа інших учасників.
10.2.4. При зміні секторів між учасниками по домовленності.
10.2.5. Фальстарт.
10.2.6.  При запізненні з офіційного тренування.
  10.2.7. При запізненні спортсмена на збори.
10.2.8. Ловлю в чужому секторі.
10.2.10. Використання спортсменом радіо і телефонного зв'язку.
10.2.11. Порушення Регламенту і пунктів 4.2, 4.2, 4.3 цих Правил.
10.3. Спортсмен знімається з Змагань (червона картка) за наступні порушення
Правил:
10.3.1. У разі повторного порушення, після винесення Попередження (жовтої картки).
10.3.2. Вихід на старт в стані алкогольного сп'яніння.
10.3.5. За не спортивну поведінку.
10.4. Інші санкції і порушення:
10.4.1. Протести подаються в письмовому вигляді на ім’я головного судді на протязі однієї години після закінчення змагань або після оголошення результатів.
10.4.2. Головний судя виносить протест на розгляд журі.
10.4.3. На розгляд журі запрошуються учасники обох сторін.
10.4.4. Після обговорення, журі виносить своє рішення( шляхом голосування, більшості голосів).
10.4.5. Подача протесту супроводжуеться внеском грошової суми ( передбачене в положенні про змагання).
  10.4.6. У випадку якщо протест не буде задоволенний журі як обгрунтований, внесок залишаеться в організаторів і надходить в фонд змагань.

11  ЦЕРЕМОНІЯ ВІДКРИТТЯ ТА НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ:

11.1. Церемонія відкриття змагань  проводяться напередодні першого туру змагань.
11.2. Спортсмени, що зайняли перші три місця ,нагороджуються золотими, срібними та бронзовими медалями та пам’ятними дипломами.
11.3 Спортсмени зобов'язані бути присутніми на церемонії відкриття і закриття змагань в обов'язковому порядку, в іншому випадку до них будуть застосовані відповідні санкції.

Взято с http://fishing.if.ua/forum/index.php?topic=222.msg6188#new